جستجو کردن
  • درخواست نمایندگی

سرویس پذیرایی

سرویس
پذیرایی

Previous slide
Next slide

سرویس
پذیرایی

Previous slide
Next slide

سرویس
پذیرایی

Previous slide
Next slide

سرویس
پذیرایی

سرویس
پذیرایی

Previous slide
Next slide

انتخاب یک سرویس پذیرایی مناسب تاثیر به‌سزایی در دکوراسیون داخلی منزل دارد. این نکته بر کسی پوشیده نیست که مبلمان نقش کلیدی در چیدمان و تعریف فضای منزل ایفا می‌کنند. شما می‌توانید با انتخاب درست یک سرویس پذیرایی، سالن منزل خود را به محیطی گرم و دوست‌داشتی برای جمع‌های خانواده و دوستان ایجاد کنید. با ما همراه باشید تا در این مقاله شما را در انتخاب  یک سرویس پذیرایی مناسب با دکوراسیون داخلی منزل‌تان یاری دهیم.

توصیه‌هایی درباره‌ی نحوه‌ی چیدمان سرویس پذیرایی

درک فضا:

چیدمان سرویس پذیرایی را از اندازه‌گیری دقیق ابعاد سالن خود شروع کنید. این مرحله برای بهینه‌سازی چیدمان و کسب اطمینان از اینکه مبلمان به‌طور کامل در سالن قرار می‌گیرند، اساسی است.

به ویژگی‌های معماری مانند پنجره‌ها، درها و طاقچه‌های سالنتان توجه کنید، زیرا این عناصر بر روی نحوه‌ی قرارگیری مبلمان تأثیر می‌گذارند. درک جریان رفت‌و‌آمد در سالن شما را در تصمیم‌گیری یاری می‌کند و از شلوغی بیش‌از‌حد سالن جلوگیری می‌کند.

به نور طبیعی سالن پذیرایی توجه کنید. سالن‌هایی که دارای نور روز بیش‌تری هستند، سبب می‌شوند تزئینات مبلمان کم‌تر به چشم آمده و در نتیجه فضا بازتر به نظر رسد. اما برای سالن‌هایی که نور طبیعی محدودتری دارند، انتخاب مبلمان با رنگ‌های گرم‌تر می‌تواند فضایی دنج و جذاب ایجاد کند.

مبلمانی که انتخاب می‌کنید در مرحله‌ی نخست باید با سبک زندگی شما سازگار باشد. در صورتی که دائم از مهمانان میزبانی می‌کنید، روی یک دست مبلمان راحت و شاید یک میز ناهارخوری سرمایه‌گذاری کنید. برای نگهداری هرچه بهتر مبلمان، توصیه می‌کنیم حتما به جنس پارچه‌ی مبلمان، مقاومت آن‌ها در برابر لکه  و قابلیت شست‌وشوی آسان آن‌ها توجه داشته باشید.

در نهایت انتخاب مبلمانی که مطابق با روال روزانه‌ی شما باشد، سبب می‌شود فضای منزل، کاربرد بیش‌تری برای شما داشته‌باشد

 

انواع استایل‌های سرویس پذیرایی

هنگام خرید سرویس پذیرایی سعی کنید در دنیای استایل‌های متنوع مبلمان شیرجه بزنید و مبلمانی را انتخاب کنید که هم با سلیقه‌ی شما و دیزاین داخلی منزلتان هماهنگ باشد.

سرویس پذیرایی کلاسیک:

مبلمان کلاسیک، که با جزئیات آراسته و پرداخت‌های غنی شناخته می‌شوند، ظرافتی بی‌انتها به فضا می‌بخشند. این نوع سرویس پذیرایی پوشش‌های چوبی عموما تیره‌رنگ، کنده‌کاری های پیچیده دارند.

سرویس پذیرایی مدرن:

ما به کسانی که به طراحی‌های مدرن علاقه دارند، توصیه می‌کنیم به سراغ سرویس‌های پذیرایی بروند که خطوط تمیز، فرم های مینیمالیستی و پالت رنگی خنثی دارند. مبلمان مدرن اغلب کارایی و سادگی را در اولویت قرار می‌دهند. مبل‌های نرم، میزهای قهوه‌خوری هندسی، و قفسه‌های باز را انتخاب کنید تا ظاهری مدرن در سالن خود ایجاد کنید.

استایل التقاطی

استفاده از استایل التقاطی این امکان را به شما می‌دهد که یک زمین بازی خلاقانه برای خود طراحی کنید. شما می‌توانید با ترکیب زیبایی‌شناسی‌های مختلف به جذابیت دکوراسیون داخلی خود بیافزایید. قطعات مبلمان دوره‌های تاریخی و سبک‌های مختلف را با هم ترکیب کنید. به بیانی دیگر، مبلمان کلاسیک را با عناصر معاصر ترکیب کنید. این رویکرد امکان بیان شخصی را فراهم می‌کند و داستان منحصربه‌فردی را از طریق وسایل شما بیان می‌کند. برای مثال یکی از این ترکیب‌های جذاب، چیدن میز قهوه‌خوری مدرن دهه‌ی پنجاه در کنار صندلی‌های پرنقش‌ونگار کلاسیک است.

سبک مدرن دهه ۵۰

این سبک با خطوط تمیز، اشکال ارگانیک و تمرکز بر کاربردهای شخصی شناخته می‌شود. مبلمان این دوره اغلب از متریال طبیعی مانند چوب و چرم ساخته می‌شدند.

سبک روستایی

اگر می‌خواهید در سالن پذیرایی اتمسفری دنج و دلپذیر ایجاد کنید، مبلمان سبک روستایی را کاوش کنید. روکش‌های فرسوده، چوب‌های کهنه‌کاری‌شده، کاناپه‌های راحت و بزرگ ازجمله مهم‌ترین ویژگی‌های این سبک هستند.

سبک آرت‌دکو

اگر از طرفداران زرق‌و‌برق و تجمل هستید، به شما توصیه می‌کینم به دنیای سبک آرت‌دکو مراجعه کنید. مبلمان سبک آرت‌دکو با الگوهای هندسی جسورانه و متریالی مانند سنگ مرمر و برنج می‌توانند حس تجمل را در سالن پذیرایی شما ایجاد کنند.

بررسی متریال سرویس پذیرایی

مواد به‌کار رفته در مبلمان، علاوه‌بر زیبایی‌شناسی مبلمان در طول عمر آن‌ها نیز موثر است. مبلمان چوبی در مقایشه با مواد فلزی یا کامپوزیت نیاز به نگهداری بیش‌تری دارند. در صورتی که مبلمان چرمی را انتخاب کردید، باید روش نگهداری آن‌ را به‌دقت بررسی کنید.

در مورد برندهای مختلف مبلمان تحقیق کنید. نظرات مشتریان را بخوانید و جزئیات ساخت‌و‌ساز آن‌ها را بررسی کنید. سرمایه گذاری بر روی مبلمان باکیفیت به مرور زمان نتیجه می دهد، زیرا در مقابل فرسودگی روزانه مقاوم است و جذابیت بصری خود را حفظ می‌کند.

مدیریت بودجه برای خرید ست مبلمان

تعیین بودجه یکی از گام‌های نخست در مسیر انتخاب سرویس مبلمان است. به شما توصیه می‌کنیم بودجه خود را برای قطعات مبلمانی که برای زندگی روزمره شما ضروری هستند، اولویت‌بندی کنید. ترجیحا برای اقلام ضروری‌تر مانند مبل‌ها و تخت‌خواب‌ها، کمی بیشتر برای کیفیت و راحتی آن ها سرمایه‌گذاری کنید، در حالی که لوازم جانبی می‌توانند مقرون به صرفه‌تر انتخاب شوند.

در آخر

در راه تهیه‌ی ست مبلمان پذیرایی، شناخت و پذیرش سبک‌های مختلف مبلمان به شما این امکان را می دهد که دکوراسیون داخلی منزلتان را جوری چدیدمان کنید که واقعاً شخصیت شما را منعکس کند. تفاوتی ندارد که به جذابیت‌های کلاسیک، خطوط ساده‌ی سبک مدرن، آزادی خلاقانه سبک التقاطی، جذابیت‌های سبک دهه‌ی ۵۰، فضای دنج خانه‌های روستایی و یا تجمل سبک هنر دکو علاقه داشته باشید، هر سبک می‌تواند کاراکتر منحصربه‌فرد شما را نشان دهد. در نهایت، هنر در ترکیب این عناصر برای ایجاد یک محیط زندگی هماهنگ و شخصی است که هویت شما را به منعکس کند.