جستجو کردن
  • درخواست نمایندگی

سرویس نهارخوری

سرویس
نهارخوری

Previous slide
Next slide

سرویس
نهارخوری

سرویس
نهارخوری

Previous slide
Next slide

سرویس
نهارخوری

سرویس
نهارخوری

Previous slide
Next slide

سرویس ناهارخوری

سرویس ناهارخوری یکی از عناصر اصلی هر خانه است. در واقع سرویس ناهارخوری فضایی را ایجاد می کند که خانواده و دوستان برای به اشتراک گذاشتن وعده های غذایی، گپ زدن و ایجاد خاطرات دور هم جمع می شوند. سرویس ناهارخوری نه تنها به عملکرد عملی خود محدود می شود، بلکه یک عنصر تزئینی ضروری در یک اتاق است. در این مقاله، ویژگی‌ها، انواع و راه‌های گنجاندن میز ناهارخوری در فضای نشیمن را بررسی می‌کنیم.

 

سرویس ناهارخوری معمولاً در سالن غذاخوری قرار می گیرد، اما می توان آن را در آشپزخانه یا اتاق چند منظوره نیز قرار داد. این سرویس به گونه ای طراحی شده است که چندین نفر را در خود جای دهد و فضایی راحت برای وعده های غذایی فراهم کند. سرویس ناهار خوری در اندازه ها، شکل ها و سبک های مختلفی وجود دارند که مطابق با نیازها و ترجیحات هر فردی است.

 

هنگام انتخاب سرویس ناهارخوری، مهم است که فضای موجود در سالن غذاخوری خود را در نظر بگیرید. ناحیه ای را که می خواهید سرویس را در آن قرار دهید اندازه گیری کنید تا مطمئن شوید که به طور هماهنگ و بدون به هم ریختگی با فضا مطابقت دارد. همچنین به تعداد افرادی که می خواهید به طور مرتب سر میز ناهارخوری خود پذیرایی کنید فکر کنید. این به شما کمک می کند تا اندازه و فرم مناسب در ذهن شما کاملا مشخص باشد.

 

وقتی صحبت از فرم برای میز سرویس ناهارخوری می شود، باید بدانیم که رایج ترین آنها معمولا به شکل مستطیل،کپسولی، گرد و مربع هستند. هر فرم مزایای خاص خود را دارد و می تواند فضای متفاوتی را در اتاق ایجاد کند. می توان گفت که میزهای مستطیلی همه کاره هستند و می توانند تعداد بیشتری از مهمانان را در خود جای دهند. آنها برای اتاق های غذاخوری بزرگ مناسب هستند. این در حالی است که  میزهای گرد برای فضاهای کوچکتر ایده آل هستند، زیرا فرم دایره فضای مکالمه را تقویت می کنند و موجب شکل گیری فضایی صمیمی می شود. میزهای مربعی چیزی میان میزهای مستطیلی و گرد هستند که زیبایی شناسی متعادلی را ارائه می دهند و با توجه به اینک در هر 4 ضلع میز تعداد مشخص و یکسانی را در خود جای می دهد، امکان پذیرایی گروهی را راحت تر می کند.

 

علاوه بر شکل آن، جنس سرویس ناهار خوری بسیار مهم است که این مسئله باید در نظر گرفته شود. سرویس های تمام چوبی یک انتخاب کلاسیک و جاودانه هستند. چوب گرمای طبیعی را به اتاق می بخشد و می تواند با سبک های مختلف دکوراسیون هماهنگ شود. میزهای شیشه ای شیک و مدرن هستند و به لطف شفافیتی که دارند برای فضای کوچکتر مناسب تر هستند. میزهای فلزی زیبایی معاصر و صنعتی را ارائه می دهند، این در حالی است که اگر آنها را  به رنگی مدرن دربیاوریم پویایی خاصی به اتاق غذاخوری شما می بخشند. میزهای ناهارخوری کامپوزیتی نیز وجود دارد که با ترکیب مواد مختلف ظاهری منحصر به فرد ایجاد می کند.

 

یکی دیگر از نکات مهم در انتخاب سرویس ناهارخوری، سبک دکوراسیون داخلی شما است. چه علاقمند به سبک کلاسیک یا مدرن باشید، چه سبک روستایی یا معاصر را ترجیح دهید، همه استایل سرویس ناهارخوری وجود دارد که با زیبایی شناسی شما مطابقت داشته باشد. سرویس های ناهارخوری در رنگ‌ها و فرم های متنوع برای تکمیل دکوراسیون موجود شما در بازار موجود است. می‌توانید یک میز با روکش طبیعی برای محیطی گرم و دلپذیر انتخاب کنید، یا میزی را با پوشش رنگی انتخاب کنید تا ظاهری متفاوت به سالن ناهارخوری شما بیافزاید.

 

هنگامی که سرویس ناهارخوری را انتخاب کردید، می توانید حضور او را با ترکیب آن با سایر عناصر تزئینی برجسته کنید. صندلی های سرویس ناهار خوری یک مکمل ضروری برای این سویس هستند. توصیه می شود حتما صندلی هایی انتخاب کنید که اول از همه راحت باشند و در دره دوم مکمل سبک میز و فضای کلی اتاق باشند. همچنین می توانید یک فرش زیر میز اضافه کنید تا فضای سرویس ناهارخوری را بصورت بصری مشخص کنید و به اتاق بافت و رنگ بدهید. چراغ های آویز بالای میز نیز می توانند یک عنصر دکوراتیو جذاب و کاربردی باشند. باید توجه داشته باشید که در سالن ناهار خوری نورپردازی محیط بسیار اهمیت دارد و باعثبرجسته شدن سرویس غذاخوری می شود.

سرویس ناهارخوری علاوه بر استفاده برای وعده های غذایی مختلف می تواند به عنوان فضای چند منظوره در منزل نیز مورد استفاده قرار گیرد. می توان از آن به عنوان یک دفتر کار خانگی، یک سطح بازی برای کودکان، یک محل کار خلاقانه یا حتی یک فضای ملاقات غیررسمی استفاده کرد. تطبیق پذیری سرویس ناهارخوری آن را به یک مبلمان ضروری برای پاسخگویی به نیازهای در حال تغییر خانواده و سبک زندگی شما تبدیل می کند.

با توجه به مطالب گفته شده در بالا، سرویس ناهار خوری بسیار بیشتر از یک مبلمان معمولی کاربردی است. در واقع نقطه کانونی اتاق غذاخوری، آشپزخانه یا هر اتاق دیگری است که در آن قرار می گیرد. فرم، اندازه، جنس و سبک سرویس ناهارخوری می تواند به زیبایی کلی فضای داخلی شما کمک کند. فراموش نکنید که میز ناهارخوری خود را با صندلی های همسان، چراغ های آویز و سایر عناصر تزئینی تکمیل کنید تا فضای زندگی دلپذیر و دوستانه ایجاد کنید.