جستجو کردن
  • درخواست نمایندگی

اهمیت مبلمان برای منزل

تالیف و ترجمه :
ساناز طایفه ، طراح مبلمان – مدرس دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران
مهدی طلاجوی ، طراح ارشد مبلمان

مدت زمان مطالعه : ۴ دقیقه

اشتراک گذاری :

اهمیت مبلمان برای منزل چقدر است؟

به طور کل هر فرد میزان اهمیت مبلمان در خانه­ را حس می­کند. مبلمان  یکی از المان­های اساسی در کامل کردن هر خانه است و یکی از وسایل مهم  و حیاتی برای دکوراسیون می­باشد. مبلمان چه بصورت لاکچری و یا ساده و مدرن بخش مهم و زیادی از زیبایی شناسی هر منزل را تشکیل می دهد. قطعا انتخاب هرمبل تغییراتی را در محیط و آمبیانس خانه با خود همراه می­آورد. با توجه به اینکه طراحی  مبل و انواع آن در استایل های متنوع قابلیت زنده کردن  نقاط مرده و دلگیر منزل را دارد پس می بایست در انتخاب آن دقت کرد. در این مقاله ما از اهمیت و نقش مبلمان در دکوراسیون منزل سخن می­گوییم.

  1. تقویت کردن فضا.

یکی از مهم­­ترین بخش­های محیط  داخلی منزل، حضور و وجود مبلمان است. طیف گسترده مبلمان مانند انواع صندلی، میز، تخت خواب و غیره معنای محیط یک منزل را با خود همراه می­کند. در واقع شکوه و زیبایی یک منزل با قرار­دهی مبلمان به عنوان بخشی از دکور یا محیط  کامل می­شود.

  1. کامل کردن تجهیزات منزل.

وجود مبلمان در منزل باعث تبدیل شدن محیط خانه شما به یک واحد مسکونی و کاربردی می­شود. طیف گسترده و تنوع در هر دسته از مبلمان زمینه مناسب برای انتخاب مبل و در نتیجه معنا بخشیدن به دکور منزل و مجهز کردن محیط می­شود و در صورت انتخاب درست می تواند تصویری چشم نواز از منزل به بیننده دهد.

مبلمان رافل بهترین در ضمینه مبلمان به شما در این مقاله در مورد اهمیت مبلمان برای منزل خواهد گفت

اهمیت مبلمان در منزل
  1. مبلمان راحتی بهترین انتخاب.

زندگی مدرن، زندگی سرعت و راحتی است. مبلمان درعین  کاربردی بودنش می بایست زندگی را آسان­تر کند و منزل را صمیمی­تر و گرم­تر نشان دهد. حضور مبلمان خاص و شیک به ذهن آرامش می­دهد و یک محیط راحت و آرام را ایجاد می­کند.

  1. مبلمان برای همه چیز!

تنوع وسیع در استایل­ مبلمان راحتی باعث می­شود برای هر­گونه استفاده ای قدرت انتخاب داشته باشیم. طیف انواع میز، از میز وسط  گرفته تا میز چای هرکدام برای کار خاصی ساخته شده است. به طور مشابه برای صندلی­ها و تخت-ها از صندلی­های نهار خوری، آرم چیر گرفته تا ست چای خوری، کاناپه، تخت راحتی و بزرگ همگی برای یک هدف خاص تهیه شده­اند و می­توانند در لیست وسایل خانه جا داشته باشند.

  1. بالا بردن ارزش منزل.

تناسب ظاهری و زیبایی شناسی برای هر دکوراسیون منزلی واجب است. جالب است بدانید که این تناسب را مبلمان برای محیط منزل ایجاد می­کند. تمام اندازه­ها، حجم­ها و انواع فرم­ها و حتی ترکیب رنگ ها و البته چیدمان آنها موجب ایجاد تجربه بصری مناسب و احساس لذت بخشی از منزل را در ذهن ایجاد کند. در حقیقت مبلمان یک تصویر کامل و کلی از تمام منزل را با خود همراه  دارد و این تصویر را به مخاطب خود انتقال می­دهد.

  1. مبلمان وسیله­ای برای پوشاندن محیط خانه.

مبلمان این توانایی را دارد که یک فضای خالی را به یک خانه کامل با حس وجود داشتن و زندگی تبدیل کند. مبلمان می­تواند فضای مرده اطراف دیوارها را که بی استفاده، خسته کننده و خالی می باشند با حجم، کاربرد و زیبایی خود بپوشاند و یک محیط کامل و پر از حس نشاط و سر زندگی را ایجاد کند.

  1. مبلمان وسیله ای برای گردش و جریان در فضا

یکی از ویژگی­های اساسی مبلمان، ایجاد مسیر و گردش حرکت در امتدا آن در فضاست. در واقع با انواع چیدمان مبل در منزل فضاهای مختلف تشکیل داده می شود و حرکت را جهت بندی می کند. مبلمان با قرارگیری خود از نظر ترتیبات و مناطق کاربردی، جریان فضا را تضمین می­کند. این که آیا این حرکت در اطراف مبلمان جمع‌آوری شده باشد یا مبلمان به صورت جداگانه، ایده کافی برای نشستن، ایستادن و فضا را به شما می‌­دهد. در­واقع نحوه چیده شدن مبلمان در منزل به هر قسمت ار خانه معنا می­بخشد و باعث می­شود کاربرد هر بخش از خانه مشخص و معلوم باشد.

 

 

اهمیت مبلمان در منزل

مقالات مرتبط