جستجو کردن
  • درخواست نمایندگی

با انتخاب رنگ سال برای مبلمان، دکوراسیون خانه خود را شیک تر کنید!

تالیف و ترجمه :
ساناز طایفه ، طراح مبلمان – مدرس دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران
مهدی طلاجوی ، طراح ارشد مبلمان

مدت زمان مطالعه : ۴ دقیقه

اشتراک گذاری :

می‌توان به جرات گفت مبلمان یکی از عناصری است که در طراحی و دکوراسیون داخلی منزل، پر رنگ‌ترین نقش را دارد. شما می‌توانید با تغییر سبک مبلمان منزل یا حتی انتخاب و به گارگیری یک رنگ جدید دیزاین منزل خود را به کلی تغییر دهید.

ترندهای دکوراسیون داخلی هر سال دچار تغییر و تحول می شوند و اگر شما قصد دارید مبلمان جدیدی را خریداری کنید تا چیدمان و دکوراسیون خانه‌ی خود را تغییر دهید؛ پیشنهاد می‌کنیم که تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. چرا که قرار است در مورد رنگ سال برای مبلمان صحبت کنیم و چند نمونه از دکوراسیون‌های داخلی را با استفاده از این رنگ مبلمان مشاهده کنیم.

رنگ سال برای مبلمان در سال 1401

پنتون یکی از بزرگ‌ترین کمپانی‌های رنگ‌سازی است که هرسال به همراه سایر شرکت‌های رنگ سازی، رنگی را تحت عنوان رنگ سال انتخاب می‌کنند و شما می‌توانید به وضوح آن را در تمام زمینه‌ها مانند مد و فشن، طراحی و دکوراسیون داخلی، مبلمان و… مشاهده کنید.

رنگ سال اعلام شده در سال 1401 توسط این کمپانی، تحت عنوان VeryPery شناخته می‌شود که ترکیبی از آبی و بنفش به همراه تناژ کمی از رنگ قرمز است. احتمالا شما این رنگ را امسال در ویترین فروشگاه‌ها یا گالری‌های مبلمان به وقور دیده‌اید.

اگر شما در دسته‌ی افرادی قرار می‌گیرید که به ترندها اهمیت می‌دهید، احتمالا مبلمان جدید منزل خود را بر اساس این رنگ انتخاب خواهید کرد.

یکی از بهترین نکات در مورد رنگVeryPery ، این است که می‌توانید آن را به راحتی با طرح‌های مختلف یا سایر رنگ‌ها در دکوراسیون داخلی استفاده کنید و همچنان جلوه‌ی زیبای خود را داشته باشد.

مبلمان رافل همراه شما در ضمینه مشاوره و خرید مبلمان کلاسیک 

چیدمان و دیزاین مبلمان بر اساس رنگ سال

قبل از این که به سراغ خرید مبلمان متناسب با رنگ سال بروید، باید نگاهی به روحیه خودتان و اطرافیان داشته باشید. این که در این مورد اطلاعاتی داشته باشد به شما کمک می‌کند تا راحت‌تر بتوانید رنگ سال برای مبلمان را با سایر رنگ‌ها و بخش‌های خانه هماهنگ کنید. همچنین می‌توانید ارتباط بهتری بین سایر بخش‌های خانه برقرار کنید.

رنگ سال 1401 برای مبلمان طوری انتخاب شده‌ است که به راحتی می‌توانید آن را در کنار سایر رنگ‌های سرد و گرم دیگر به‌ کار ببرید. این رنگ در حالی که به آبی نزدیک است، رگه هایی از قرمز نیز دارد بنابراین در کنار آرامش، احساس شور و شوق را به منزل شما تزریق می‌کند.

شما می‌توانید برای چیدمان زیبا‌تر این رنگ در مبلمان خود، آن را در کنار رنگ‌های دیگری یه کار ببرید که در ادامه به آن‌ها اشاره کرده‌ایم:

  • آبی برای آرامش و پویایی بیشتر
  • قرمز برای منتقل کردن هیجان و شور و شوق
  • نارنجی برای ایجاد حس سر زندگی
  • رنگ کرم برای ایجاد حس وقار و اصالت
  • تمام رنگ‌های خنثی مانند سفید، خاکستری و مشکی

 

 

رنگ سال مبلمان

شاید با توجه به مواردی که گفتیم به این فکر کنید که هزینه‌ی پیاده سازی و استفاده از رنگ سال برای مبلمان زیاد باشد، اما باید گفت که اینطور نیست!

 امکان استفاده از رنگ سال در مبلمان با روش‌های دیگری نیز وجود دارد و حتما لازم نیست تا شما مبلمان خود را به کل تعویض کنید تا دکوراسیون خانه‌ی خود را تغییر دهید. به طور مثال اگر رنگ مبل‌های شما سفید یا روشن است، می‌توانید با استفاده از کوسن‌هایی که رنگ سال در آن‌ها به کار رفته‌است جلوه‌ی زیبایی را ایجاد کنید.

البته برای این که در رنگ کوسن‌ها با سایر بخش‌های خانه ارتباط برقرار شود، می‌توانید جزئیاتی به همین رنگ را به خانه‌اتان اضافه کنید. به طور مثال از یک کنسول مدرن یا پایه به همین رنگ استفاده کنید.

هیچ قانونی در این مورد وجود ندارد که باید رنگ سال را در کل مبلمان به‌کار ببرید، بلکه چیدمان مبلمان زمانی زیبا خواهد بود و جذاب به نظر می‌رسد که با سایر اجزای منزل هماهنگ باشد. حتی اگر بخواهید هر سال رنگ مبلمان خود را مطابق با رنگ سال تغییر دهید شاید از نظر اقتصادی مطلوب نباشد. اما این امکان وجود دارد که مبلمان خود را طوری انتخاب کنید که بتوانید مطابق با رنگ هر سال جزئیاتی را به آن اضافه کنید یا تغییر دهید که برایتان خوشایند باشد.

چطور رنگ سال برای مبلمان در کنار سایر بخش‌های خانه بکار ببریم؟

ممکن است شما مبلمان خود را با توجه به رنگ سال انتخاب و خریداری کرده باشید و از خرید خود نیز به شدت راضی باشید، اما مبلمان خریداری شده با هیچ کدام از بخش‌های خانه‌ی شما هماهنگ نباشد و برخلاف انتظارتان علاوه بر ایجاد جلوه‌ی زیبا، سبب ناهماهنگی شود. پس باید به سایر قسمت‌ها نیز توجه داشته باشید و مطابق با آن انتخاب نهایی خود را انجام دهید.

  • استفاده از فرش مناسب

یکی از مهمترین مواردی که در دیزاین خانه با توجه به رنگ سال مبلمان، نباید از آن غافل شوید رنگ فرش است. اگر نمی‌دانید چطور می‌توانید این کار را به بهترین شکل ممکن انجام دهید، باید بگوییم که خرید یک فرش مدرن کوچک به رنگ سال می‌تواند انتخاب خوبی باشد. جدا از آن برای ایجاد هارمونی بهتر بین فرش و مبلمان می‌توانید از جزئیات کوچکی استفاده کنید. مانند استفاده از گل های مدرن به رنگ سال

  • استفاده از تابلوهای مدرن

یکی دیگر از کارهایی که می‌تواند انجام دهید استفاده از تابلوهای مدرن یا در کل تابلوهایی است که رنگ سال در آن‌ها قابل مشاهده باشد.

  • به کارگیری رنگ‌های مکمل یا خنثی

در بالا در مورد رنگ‌هایی که می‌توانیم در کنار رنگ سال برای مبلمان در سال 1401 استفاده کنیم، صحبت کردیم.

یکی از بهترین رنگ‌هایی که نه تنها برای امسال، بلکه در سال‌های دیگر به عنوان مکمل در دیزاین خانه و مبلمان می‌توانید استفاده کنید رنگ سفید است. امکان به‌کارگیری این رنگ در کنار سایر رنگ‌ها به سادگی امکان دارد.شما می توانید از ترکیب رنگ سفید با سایر رنگ‌ها کنتراست زیبایی را ایجاد کنید.

اگر مبلمان شما سفید یا کرم رنگ است، استفاده از یک صندیل یا مبل تک به رنگ وری پری می تواند انتخاب خوبی باشد یا اگر در خانه‌ی خود از گل و گیاه نگهداری می‌کنید، می‌توانید گلدان هایی به این رنگ انتخاب کنید تا با سایر بخش‌های خانه هماهنگ شود.

نمونه‌هایی از چیدمان مبلمان با توجه به رنگ سال 1401

 

(ارائه تصاویری از چیدمان مبلمان با توجه به رنگ سال و همراه با جزئیات گفته شده)

به عنوان جمع بندی باید گفت…

انتخاب و خرید مبلمان با توجه به رنگ سال، سبب می‌شود تا خانه‌ای به‌روز و زیبا داشته باشید. اما اگر امکان انجام این کار برایتان وجود ندارد می‌توانید از یک مبل بیسیک استفاده کنید و جزئیاتی به رنگ سال به خانه و مبلمان خود اضافه کنید. هرگز تاثیر جزئیات را دیزاین خانه دست کم نگیرید.

امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد.

رنگ سال مبلمان

مقالات مرتبط