جستجو کردن
  • درخواست نمایندگی

چه رنگ هایی در سال ۲۰۲۲ ترند هستند؟

تالیف و ترجمه :
ساناز طایفه ، طراح مبلمان – مدرس دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران
مهدی طلاجوی ، طراح ارشد مبلمان

مدت زمان مطالعه : ۴ دقیقه

اشتراک گذاری :

رنگ هایی در سال ۲۰۲۲ ترند

اگر تصمیم دارید دکوراسیون منزل خود را تغییر دهید،توجه به رنگ‌های سال یک نکته مهم برای شماست.در دوره پاندمی کرونا خانه یک مکان امن برای کار های روزمره هر شخص تبدیل شده است.ایجاد یک محیط آرام ، به روز و انرژی بخش یکی از اصلی ترین رکن ها برای تغییر دکوراسیون است.در این مقاله ما به رنگ‌های انتخاب شده سال برای دکوراسیون و دلیل این انتخاب ها میپردازیم.در سال 2000 برند پنتون اولین رنگ سال را معرفی کرد که شامل تن های مختلف مربوط به برند در طراحی هایش بود که کم کم تبدیل به یک ترند سال شد.

در پایین به یک سری از پالت های رنگی سال 2022 که امسال نیز جزو پالت های پرطرفدار سال 2023 هستند میپرازیم.

مبلمان رافل بهترین در ضمینه مبلمان در این مقاله در مورد اینکه چه رنگ های در سال ۲۰۲۲ ترند هستند خواهد گفت

رنگ طوسی و زرد لیمویی

ترکیب رنگ طوسی و زرد لیمویی

کمپانی پنتون اولین بار این ترکیب رنگ را در سال 2021 معرفی کرد.این ترکیب رنگ در عین خام بودن به سمت تناژی گرم میل میکند و میتواند به ما احساسی از واقعی بودن و امید را انتقال دهد.همه ما نیاز داریم که احساس امید و انگیزه داشته باشیم.حتی در بعضی مواقع این حس برای ذهن انسان واجب ست.این پالت رنگی برای سال 2022 نیز به دلیل پاندمی ثابت ماند و هنور هم یکی از پرطرفدار ترین پالت های رنگی برای دکوراسیون در سال 2023 معرفی میشود.

ابی بی انتها

 

ابی بی انتها:ابی اسمانی

 ابی عموما رنگی است که از مد نمی افتد و بهترین گزینه برای آنهایی که میخواهند ظاهری کلاسیک و نو را در مبلمان خود داشته باشند است.این رنگ باعث ایجاد حس اعتماد به نفس و آرامش میشود و عمق این رنگ حسی اعتماد پذیر را ارائه میدهد.

در سال 2022 رنگ آبی با رنگ هایی چون طلایی و نقره ای در دکور منازل استفاده شده است و با اجسام از جنس آهن این ترکیب دکور کامل شده است.این رنگ بهترین گزینه برای اتاق خواب و اتاق هایی که برای استراحت استفاده میشوند استو همچنین رنگی مناسب برای اتاق تلوزیون و اتاق خواب است.

سبز ریحانی

 

سبز ریحانی

این رنگ یک رنگ ملایم سبز خاکستری است و در عین ساده تر دیده شدن‌محیطی چشم نواز را ایجاد میکند.رنگ ریحانی به ما ایده یک انتخاب مدرن از درونگرایی و برونگرایی میدهد و حسی تازگی که همیشه در محیط زندگی ما لازم است را به ما میدهد.

 

طوسی فیلی

یک رنگ روشن طوسی فیلی به ما حس آرامش را تلقین میکند.این رنگ یادآور آسمان در روزهای خاکستری در شمال اروپا است که خانواده ها  سعی در پیدا کردن یک پناهگاه برای خود هستند.رنگ طوسی فیلی اتصال دهنده طبیعت آسمان و انسان است که باعث ایجاد احساس سکوت میشود.یک رنگ که به حس التیام و آرامش تبدیل میشود.

رنگ طوسی فیلی نیازمند یک کانتراست و ظاهری تمیز است تا به بهترین نحو دیده شود.این رنگ بسیار مناسب فضای راهرو یا یک آشپزخانه و اتاق پذیرایی مینیمال است.زمانی که با یک رنگ گرم مانند چوب طبیعی جفت میشود،یک حالت نرم و آرامش بخش که به شدت مناسب اتاق خواب است را تداعی میکند.اتاق خواب ها و محیط پذیرایی جایی است که استراحت کردن حکم اصلی را در آن دارد.این رنگ میتواند به یک اتموسفر نسیم طور و شهری ارائه دهد که به خوبی با طراحی امروزی تلفیق شده است.

 

آبی روشن

خارج شدن از قرنطینه با یک حس بازسازی شده از تحسین کردن طبیعت که با آسمان شروع میشود.مثل بقیه تن های آبی،رنگ ابی روشن نیز آرامش، امنیت و مهربانی را به نمایش میگذارد.این رنگ شامل یک لایه از آبی ها است که از حس تازگی سخن میگوید.اگرچه این رنگ حسی از خنثی بودن را به نمایش میگذارد ولی اسم آن از پشمک(spun sugar) برگرفته شده است.یک چیز جوان و کودکانه،تغریبا خام، بدون کنتراست و با جدیت و دقتی که خیلی از ما در این سال های اخیر کسب کرده ایم. شروع کردن با تن های آبی حس آرامش و صبر را میدهد و شاید رو به رو شدن با یک حس ناراحتی که همه ما در دوران قرنطینه داشتیم.

سازندگان با این رنگ میتوانند خلاقانه هم در رنگ و هم در فرم عمل کنند تا نیاز خواسته شادی و آرامش مشتری را براورده کنند.با رنگی که بیشترین بازخورد از زنده بودن را میدهد.

 

سفید برفی

سفید برفی

بین تمام رنگ هایی که هنوز در بورس  هستند همه سایه های سفید از جمله خود سفید میدرخشد.در طراحی ما نیازیبه محدود سازی این رنگ های مینیمال و خنثی را نداریم.بعضی از مردم حتی این رنگ ها را رنگ نمیدانند و برای خیلی های دیگر این رنگ ها نماد شکوه و سادگی است.این تن رنگ ها فضا و حس خالص بودن را به محیط خانه میدهند.برای انهایی که به دنبال یک تن خنثی که در عین سادگی با شکوه نیز باشد هستند،رنگ سفید برفی یک سفید مینیمال است که در سال جدید  جزو ترند ها محسوب میشود.

در غرب ،همیشه احترام کمی برای خالی بودن را مشاهده میکنیم و همیشه به دنبال پر بودن،وزن ، وسایل  و هر چیزی که عموما در آنجا وجود دارد هستیم اما ما بعضی اوقات میتوانیم به لطف خالی بودن چیزی یا کسی که پشت همه این طرح ها است را بفهمیم. چشمان ما به دنبال هارمونی بین خالی بودن و فرم ها است،بین غیبت و حضور تا به بالانس و بیشترین حد آتستیک بودن برسد.این موضوع از سمت شرق می آید.انجیتو یک نماد معروف از فرهنگ چینی است و در خصوص فرهنگ تایوست و فلسفه ویژه است.ایده هارمونی که از بالانس خالی بودن و پربودن به دست می آید،با موضوع یین و یانگ.خورشید و ماه،زمین و آسمان،سفید و سیاه،سردو گرم و …به چشم می آید.

فلسفه های مختلفی درباره هر کدام از این موضوعات ارائه داده شده که باعث محبوب شدن سبک مینیمال در سال های اخیر شده است.مینیمال تنها نگه داشتن چیزهای واجب و دوری کردن از پر کردن زندگیمان و همچنین خانه هایمان با چیز های غیر ضروری.این رنگ ترکیبی از مینیمالیسم است چون یک رنگ خنثی در نظر گرفته میشود.این فلسفه راه خود را مخصوصا در طراحی شهر ها بخاطر اینکه نور و فضا همراه خود می آورد را در ساختمان های کوچک هموار کرده است.

شـرکت رافـل با سـابقه بیش از نیم‌قـرن فـعالیت در عـرصه هنر صنعت مبلمان.


⚪️مرسده جدید😍

سرویس

💠 رافل
انتخاب زندگی شیک

تلفن فروش ویژه :
02166675220

@rafelfurniture

مقالات مرتبط